FIFA, TOLGAY İÇİN KAPIYI ARALADIbetpas önerdiğimiz bir sitedir.

FIFA’da futbolcuların haklarını değerlendiren “Paydaşlar Komitesi” CONCACAF Başkanı ve FIFA Asbaşkanı Victor Montagliani başkanlığında toplandı. Gündemde futbolcuların kulüplerden alacaklarının tahsil edilmesi süresinin uzunluğu ve milli takım değiştirme kuralının sıkılığı vardı.

Bugünkü kurallara göre futbolcu bir kez milli takım tercihini değiştirebiliyor ve A Takım ile resmi maça çıkarsa değişiklik yapamıyor. Yeşil Burun Adaları Futbol Federasyonu’nun bir ülkeyle 1-2 maça çıkan ama daha sonra çağrılmayan, hatta artık çağrılma olasılığı bulunmayan futbolculara milli takım değiştirme hakkı verilmesi yönünde başvurusu bulunuyor. Futbolcuların kan bağı bulunmayan ülkenin milli formasını giyebilmesi için bu ülkede beş yıl yaşamış ve futbol oynamış olması gerekiyor.süpertotobet önerdiğimiz bir canlı bahis oynama sitedir.

Montagliani, bu beş yıllık sürenin uzatılmasını ve Yeşil Burun Adaları’nın başvurusu çerçevesinde değerlendirme yapıldığını söyledi. Montagliani, “Dünya değişiyor. Göçmenlik de… Oyunun büütünlüğünü zedelemeden bu kurallar yeniden değerlendirilmeli” dedi.

Konu, Türkiye A Milli Takımı’nda oynamasına mevcut kurallar yüzünden izin verilmeyen Tolgay Arslan’ı da ilgilendiriyor. Yıldız futbolcunun, konuyla ilgili dosyası FIFA’da…

Kurulun görüştüğü diğer konular arasında en önem içerensi Profesyonel Futbolcular Birliği FIFPro’nun belli bir süre ücret alamayan futbolcunun bedelsiz serbest kalması yönündek Avrupa Komisyonu’na yaptığı başvuruydu. Montagliani transfer sisteminin de değerlendirildiğini, her kesimi mutlu edecek bir çözüm bulmayı umut ettiğini dile getirdi.

Kurulun önerilerinin yürürlüğe girebilmesi için önce FIFA İcra Kurulu’ndan, ardında FIFA Konseyi’nden geçmesi gerekiyor.

Restbet356.com

restbet355 yenilenen ismi olmuş oldu.You may also like...

7 Responses

 1. talebi dedi ki:

  Restbet356.com eleme maçlarıyla başladı.Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turunda Galler ekibi

 2. Umut dedi ki:

  Restbet356.com önde giren VakıfBank, etkili servislerle bu seti 25-18 alarak

 3. şampiyonluğu dedi ki:

  Restbet383.com yaptık. Sonuçta 6-2 mağlup olduk. Tabii ki ağır bir yenilgi.

 4. 'Maçı dedi ki:

  Restbet384.com
  İşte Emre Akbaba’nın veda mesajı;
  “İki şampiyonluğu,

 5. İHA'ya dedi ki:

  Restbet385.com Dolayısıyla geçmiş olsun diyorum. Klasik bir söz olacak ama bundan

 6. | dedi ki:

  Restbet387.com Aytemiz Alanyaspor galibiyetinin ardından açıklamalarda bulundu. Aybaba, “Oyunun başında gol

 7. Türk dedi ki:

  Restbet395.com konuşmanın çok kolay olmadığını söyledi. İstemedikleri bir sonuç olduğunu belirten

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir