KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ ÖDEMELERİ BUGÜN BAŞLIYOR

Kısa Çalışma Ödeneği ve ücretsiz izine çıkarılanlara verilecek nakdi destek inanılmaz kazanç ödemesi başlıyor. Kısa çalışma ödeneklerinin ödenmesine bugün başlanacak. Mart ayı için ödenek hakkı bulunan ancak bu inanılmaz kazanç ödemesini almayanların da ücretlerinin bugün yatırılması bekleniyor.

Kısa Çalışma Ödeneği’ni hak edebilmek için asgari 450 gün prim yatırılmış olması ve son 60 gün içinde kesinti olayı olmadan olarak prim ödemesinin yapılmış olması gerekiyor. Kısa Çalışma Ödeneği başvurularında iş verinin çalışanlarla ilgili beyanı esas olacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan üç iyi haberTürkiye

3,2 MİLYON ÇALIŞAN İÇİN BAŞVURULDU

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un açıkladığı son rakama göre Kısa Çalışma Ödeneği’ne kadar 300 bin firma, 3,2 milyon çalışan için başvurdu. Kısa Çalışma Ödeneği başvuruyu takiben üretimin durduğu 8. günden itibaren ödeniyor. Mayıs ayında çalışılmayan günler için Kısa Çalışma Ödeneği 5 Haziran tarihinde ödenecek.

NAKDİ DESTEK ÖDEMELERİ CUMA GÜNÜ15 Mart 2020 tarihinden itibaren şirketleri tarafından ücretsiz izne çıkarılan çalışanlar ise nakdi ücret desteğinden faydalanabiliyor. 15 Mart 2020’den itibaren işsizlik maaşı koşullarını sağlayamadığı için işsizlik maaşı alamayan vatandaşlar da nakit desteğinden faydalanabilecek. Günlük 39,24 TL’lik destek ayda 1,177 TL yapıyor. Vatandaşlara nakdi ücret desteği inanılmaz kazanç ödemesi 8 Mayıs Cuma günü yapılacak.

Türk futbolunun karar günü!Spor

Aylık nakdi ücret desteği brüt 1.177 TL olmakla birlikte 8.93 TL’lik damga vergisi düşüldükten sonra net 1.168 TL olarak ödenecek. Nakdi ücret desteği yasanın çıktığı tarihten bu yana önümüzdeki üç ay için verilecek, 17 Nisan’da başlayan ödemeler 17 Temmuz tarihe kadar işsiz kalınan veya ücretsiz izinde geçen süreler için hesaba yatacak. Nisan ayının tamamını işsiz veya ücretsiz izinde geçirmiş olanlara 14 günlük ödeme yapılacak. Bu ödeme tutarı 545 TL olacak.

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

Ücretsiz izne çıkartılanların nakdi ücret desteğinden yararlanabilmesi için başvurular SGK’nın işveren sistemi üstünden (https://uyg.sgk.gov.tr/IsverenSistemi) işverence yapılacak. İşsiz kalanlar ise başvurularını İŞKUR’un internet sitesi üstünden (https://esube.iskur.gov.tr ) yapacaklar. İşsizlik maaşı çıkmayanlara doğrudan nakdi ücret desteği verilecek.

Restbet376.com

restbet 376 önerdiğimiz önemli bir casino sitedir.You may also like...

4 Responses

 1. Yeni dedi ki:

  Restbet376.com Aurelien Chedjou Ertuğrul Ersoy, Iasmin Latovlevici, Ramazan Keskin, Aytaç Kara,

 2. Avcı: dedi ki:

  Restbet384.com Muhammed Ali, Furkan
  Teknik Direktör: Can Cangök

 3. sert dedi ki:

  Restbet385.com karşı karşıya kalan Jonsson’un vuruşunda top filelere gitti. 2-0

 4. verici' dedi ki:

  Restbet392.com savaşıyor. Hiç belli olmaz diyorum. Kazanabiliriz de kaybedebiliriz de ama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir